Press "Enter" to skip to content

KADIROV: 10.000 BORACA JE SPREMNO ZA POLAZAK

Nakon što je kritikovao strategiju ruske vojske u Ukrajini, čečenski lider Ramzan Kadirov izjavio da ima 10.000 boraca spremnih za raspoređivanje u Ukrajini.

On je istakao da mu je rečeno da je povlačenje ruskih trupa iz dijelova regiona Harkiv “spašavanje ljudskih života, što je dobra stvar”.
Ali, dodao je i da su “napravljene greške i da će, ako ne bude promena strategije, morati da razgovara s vojnim stratezima kako bi objasnili situaciju na terenu”.

Na snimku na svom Telegram kanalu on je rekao:

“Posljednjih dana dobijamo informacije, ali nema konkretnih objašnjenja. Dobro je da je ministarstvo odbrane danas objasnilo zašto su napustili gradove Izjum, Kupjansk, Balakliju u smeru Harkiva. Ispostavilo se da su na to bili prisiljeni kako bi spasili ljudske živote.”

“Oko deset hiljada boraca je spremno za polazak, a mi ćemo doći do Odese, vidjet ćete konkretne rezultate”, rekao je on.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *